TOMÁŠ GURSKÝ A TOP-FIT

PhDr. Tomáš Gurský má dvadsaťročnú prax ako športový psychológ. Vyštudoval psychológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. V minulosti bol juniorským a akademickým reprezentantom v zjazdovom lyžovaní a neskôr trénerom zjazdového lyžovania. V rokoch 1984-90 pôsobil ako športový psychológ na Osemročnom športovom gymnáziu v Bratislave, kde dodnes spolupracuje pri talentových skúškach. V rokoch 1999-2000 bol koordinátorom psychologického servisu komisie SOV pred LOH 2000 v Sydney.


Od roku 1999 vyučuje externe športovú psychológiu na FFUK. Poriada semináre pre trénerov a rozhodcov, je autorom učebnice športovej psychológie (Telovýchovná škola Bratislava, 2005) a viacerých odborných článkov v športových periodikách. Je predsedom Spoločnosti športovej psychológie na Slovensku a členom medzinárodnej skupiny FAST (Forum for Applied Sport Psychology in Top-Sport).


Od roku 1990 vedie súkromnú psychologickú prax TOP-FIT. Medzi jeho klientov patrí Elena Kaliská, dvojnásobná olympijská víťazka vo vodnom slalome, ďalej Marián Vajda, v minulosti 34. hráč ATP v tenise, dnes kouč svetovej jednotky Novaka Djokoviča, Boris Novotný, strieborný medailista z majstrovstiev Európy v džude, Zuzana Kamasová, víťazka profesionálneho turnaja Ladies European Tour v Maroku 2011, reprezentanti v tenise, šerme, športovej streľbe, krasokorčuľovaní a ďalší. Z kolektívnych športov spolupracoval s mládežníckymi reprezentáciami Slovenska vo futbale, hokeji, volejbale, s extraligovými klubmi v ľadovom hokeji (Slovan Harvard), futbale (AŠK Inter) a basketbale žien (Istrobanka). Pred LOH v Aténach spolupracoval s olympijskými reprezentáciami kanoistov na divokej vode a džuda a pred LOH v Pekingu spolupracoval so strelcom Paľom Koppom a jeho osobným trénerom Ivanom Némethym.V minulosti sa vrcholový šport robil na jednoduchšej úrovni ako dnes.